Hned na úvod je důležité si uvědomit, že v naší nabídce najdete péřové spací pytle, což  s sebou nese určitá specifika oproti syntetické náplní. 

LOKÁLNÍ ČIŠTĚNÍ 

Drobné nečistoty od jídla, bahna apod. stačí jen přetřít vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou.

PRANÍ 

Doporučujeme prát v ruce nebo na k tomu určený program v pračce při teplotě maximálně  do 30°C program (bez ždímání), nejlépe pak s pracím prostředkem na výrobky s obsahem prachového peří. Vyvarujte se užívání agresivních pracích prostředků, které by mohly prachové peří poškodit, včetně klasických pracích prášků. 

Spací pytel můžete sušit v sušičce na nižší teplotu sušení. Pokud nemáte tuto možnost, je spacák nutné sušit ve vodorovné poloze, mimo sálavé teplo a pravidelně jej natřásat, abyste “rozbili” chuchvalce peří vzniklé praním, které by jinak začaly hnít. Toto “přirozené” sušení může trvat až týden. Spací pytel nebělte, nežehlete ani chemicky neočisťujte.

Komplexním praním nejen zbavíte spací pytel nečistot či zápachu, ale také zlepšíte jeho vlastnosti. S praním to však příliš nepřehánějte, protože byste prachové peří mohli zbavit zbylého obsahu tuku, který zajišťuje přirozenou pružnost.

VĚTRÁNÍ 

Pokud to podmínky a čas dovolí, je vhodné po nocování spacák vyvětrat, ideálně na sluníčku. To proto, aby se zbavil vlhkosti, kterou přes noc vaše tělo vyprodukuje.

BALENÍ 

(v terénu) Tady je to jednoduché. Spacák do kompresního (malého) obalu natlačte tak, jak vám přijde pod ruku. Je to pro něj lepší, než systematické “rolování” vždy stejným způsobem, protože nenamáháte stále stejná místa vnitřních struktur.

SKLADOVÁNÍ 

Po každé cestě spací pytel vybalte z kompresního obalu a dejte jej do skladovacího, který vám spolu se spacákem dodáváme, anebo pověste za očka u nohou. Důvod je opět stejný, aby nebyla namáhána stejná místa vnitřních struktur. Ve skladovacím obalu na struktury není vyvíjen žádný tlak.